Szakkönyv

Írj szakkönyvet, keress pénzt!


Könyvírás a legrégibb passzív jövedelemforrás

Hogyan tudok gyorsan eladható digitális terméket gyártani?

A legtöbb ember valamilyen passzív jövedelemforrásra vágyik. Olyan jövedelemre, amit akkor is kap, amikor nem dolgozik. Csak azt felejtik el sokan, hogy minden esetben, amikor passzív jövedelemről esik szó, elmondják, hogy először dolgozni kell ahhoz, hogy az embernek később passzív jövedelme legyen. Persze nem mindegy, hogy mennyi munkát kell befektetni és az mennyi jövedelmet hozhat. Az emberek olyan módszert keresnek, ami gyorsan elvégezhető és jó pénzügyi eredményt adó munkát jelent.

Könyvírás és könyvkiadás a legjobb munka-jövedelem arányű passzív jövedelemforrás

Ha megfelelően előkészíted a könyved és jó munkát végzel, a könyvírás és a könybkiadás az egyik legjobb passzív jövedelemforrás. Ha gyorsan akarsz jövedelemhez jutni, ne regényben, szociális műben, történelmi visszaemlékezésekben gondolkodj. Ezeket a munkákat hosszas és átfogó előkészület előzi meg. Sok anyagot igényelnek. Egyszóval sok és nehéz munka az elkészítésük. Írj szakkönyvet. A jó szakkönyv kicsi, zsenkönyv méretű. Egyszerű nyomtatású, hogy bárhol, bármikor használhassák az emberek. A jó szakkönyv már akár 50 oldalnyi anyagból is megoldható. Az ára pedig alig kisebb, ha egyáltalán kisebb a regények átlagos áránál.
Szakkönyv írásnál nem szakszavakkal teletüzdelt, kilóméteres mondatokkal megírt, alig érthető értekezést várnak az emberek, hanem egyszerű, érthető, tömör és rövid útmutatót. Bárki, te is tudsz jó szakkönyvet írni.
Keress egy olyan problémát, ami égetően fontos a célcsoportod számára és az emberek hajlandók fizetni is a probléma megoldásáért. Írd meg, hogy ezt a problémát hogyan lehet megoldani. Egyébként a szakkönyv témája szinte bármi lehet: szendvicskészítés, babétkeztetés, gépkocsitisztítás, bélyeggyüjtés, lottószelvények kitöltése és számkombinációk, pasizás, csajozás, divat, sminkelés, gyors tanulás, karrierépítés...

A szakkönyv részei

A regény fejezetekre bonlik, íráskor tehát ezek számára és szerkezetére kell figyelni. A szakkönyv részekre bomlik. A könyvhöz ennél többre van szükség, de maga a szakkönyv anyagának megírásához elegendő csak a szakkönyv négy alaprészére koncentrálni:
  • Miről szól a könyv – ez a szakkönyv bevezetője. Nem kell hosszasan leírni, hogy miről fogunk írni. Elég néhány mondatban tudatni a könyv leelndő olvasójával, hogy miröl olvashat majd a szakkönyvünkben. Sokszor egyetlen jól megírt könyvoldal is elegendő.
  • A probléma leírása – Fontos, hogy ezt a részt jól fogalmazzuk meg. Rá kell mutatni az olvasó gondjaira és félelmeire, amennyiben a problémát nem tudja megfelelően megoldani. Ez a rész nem csak informatív jellegű. Ez a rész adja el a könyvünket.
  • Megoldás javaslata – Ebben a részben írjuk le a probléma megoldási lehetőségeit. Az általunk nem javasolt, de ismert megoldásoknál mindenképpen mutassunk rá azok hiányosságaira is. A mi általunk javasolt megoldást hagyjuk  alegvégére. És ebben a leírásban mondjuk el a megoldás előnyeit. Bizalomépítő jellegű, ha a mi megoldásunk gyengeségeiről is beszélünk, de azért vigyűzzunk, ne legyen bizalomromboló a hiányosságok felsorolása.
  • Összegezés – jó ha a szakkönyv végén az olvasónak adunk egy rövid összefoglalót. A könyvnek ez a része szintén lehet csak néhány oldalas. Inkább emlékeztető jellegű. Akár felsorolás formájában is megírhatjuk.



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Kérlek, segíts nekem. Érdakal a véleményed. Írd ide (Köszönöm):

Niche online vállalkozási ötletek

 Hogyan keressek niche vállalkozási ötleteket?   Amy, 16: Még túl fiatal vagyok ahhoz, hogy vállalkozást indítsak. Ezért inkább azokat a...